Mi is a duális szakképzés?
Ha duális képzésben tanulsz, akkor az elméleti ismereteket a szakképző iskoládban sajátítod el, gyakorlati oktatásod pedig gazdálkodó szervezetnél (vállalatnál, egyéni vállalkozónál) zajlik. A duális képzés eredményeképpen versenyképes szaktudást, szakmai tapasztalatot szerezhetsz már a tanulmányi idő alatt.
Az, hogy a tanév során hány gyakorlati napot töltesz egy kéthetes időszakban a Nemak Győrnél, a tanult szakmától függ:
– Öntvénykészítő: 7 nap gyakorlat, 3 nap iskola
– Ipari gépész, Gépi és CNC forgácsoló: 5 nap gyakorlat, 5 nap iskola
– Mechatronikai technikus: 5 nap gyakorlat, 5 nap iskola
– Automatikai technikus: 6 nap gyakorlat, 5 nap iskola
A vállalatnál az elméletben elsajátított ismereteket valós termelési körülmények között tudod alkalmazni.
Mi a duális képzésben való részvétel feltétele?
Ahhoz, hogy a NEMAK Győr Kft-nél duális képzésben teljesíthesd a szakmai gyakorlatodat, tanulószerződést kell kötni. Ez közted és vállalatunk között kötött írásbeli szerződés, amely meghatározza foglalkoztatásod keretfeltételeit. Egyidejűleg csak egy tanulószerződéssel rendelkezhetsz.
Elérhetőségek:
Csizmadia Tamás 06 20 455 6701
Dr. Kovács Miklós 06 20 299 6056
Érdemes a duális képzést választanod vállalatunknál,
- mert minden hónapban havi juttatást kapsz és tanulmányi eredményeidtől függően ez az összeg félévről félévre emelkedhet;
- mert a társadalombiztosítási jogszabály alapján biztosítottá válsz a tanulószerződés idejére, és szolgálati időnek minősül;
- mert biztonságos munkakörülmények között tanulhatsz szakmát;
- mert valós ipari környezetben szerezhetsz munkatapasztalatot;
- mert számodra a gyakorlati képzés teljesen ingyenes;
- mert étkezési hozzájárulásban (Erzsébet-utalvány) részesülsz, és munkaruhát is kapsz.
Részletesebb bepillantást nyerhetsz vállalatunk életébe, és a szakmai utánpótlás programjainkba az alábbi videókon keresztül!
Partneriskoláink a duális középfokú szakképzésben
9027 Győr, Mártírok útja 13–15.
Tel.: 96/528-760, 20/447-0674, 30/335-3798;
fax: 96/528-761
iskola@lukacssuli.hu
http://www.lukacssuli.hu
OM azonosító: 030739
9024 Győr, Ikva u. 70.
Tel.: 96/429-033
fax: 96/517-510
pagisz@pagisz.hu
www.pagisz.eu
OM azonosító: 030717
9021 Győr, Szent István u. 7.
Tel.: 96/529-480
Fax: 96/529-448
titkar@jedlik.eu vagy jedlik@jedlik.eu
http://www.jedlik.eu
OM azonosító: 030704
NEMAK Győr Kft-nél tanulható szakmák
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
Öntéssel készült alkatrészek gyártásának előkészítésében és gyártási folyamatában vesz részt. Különböző öntödei és hőkezelő berendezéseket, mérőeszközöket kezel. A gyártási műveletekhez szükséges gépek kezelését, karbantartását, egyszerűbb üzemzavarok elhárítását végzi.
Jellemző tevékenységei: öntési formák készítése, az öntéshez használt fémek összetételének vizsgálata, olvasztókemencék kezelése, öntőgépek kezelése. Öntészeti utómunkálatok: tisztítás, sorjázás. Végátvétel. Öntőszerszámok karbantartása.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
Magkészítő, öntő, olvasztár, szerszámkarbantartó.
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
Fémből vagy nemfémes anyagokból (például műanyagból) készült alkatrészeket készít esztergálással, köszörüléssel vagy marással. Kezeli a hagyományos elven működő, illetve számítógép-vezérlésű (CNC) forgácsoló gépeket.
Jellemző tevékenységei: műszaki rajzok alapján a munkadarab gyártási folyamatának megtervezése. A munkavégzéshez szükséges szerszámok, készülékek kiválasztása. Munkavégzés közben a munkadarab méreteinek ellenőrzése. Egyszerű megmunkáló programok elkészítése CNC forgácsoló gépre.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
CNC forgácsoló, gépbeállító technikus, gépi forgácsoló.
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
Feladata az iparban használt gépek, berendezések telepítése, működőképességének biztosítása.
Jellemző tevékenységei: gépek, berendezések üzembe helyezése, javítása, karbantartása. Hajtások, hidraulikus és pneumatikus rendszerek összeállítása és üzemeltetése. A gépek rendellenes működésének, hibáinak felismerése és javítása. Hibás alkatrészek szakszerű cseréje. Egyszerűbb, fémből készült szerkezetek (burkolatok, tartószerkezetek stb.) elkészítése gépi és kézi megmunkálással. Gépipari mérések elvégzése hagyományos és digitális mérőműszerekkel.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
Szerszámkarbantartó, mechanikus karbantartó
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
A mechatronika a gépészet, az elektronika és a számítógépes irányítás felhasználása a tervezésében és a gépek működtetése során. A mechatronikai technikus automatikus vezérlésű gyártó és összeszerelő gépek, berendezések és gépsorok zavartalan üzemelését biztosítja.
Jellemző tevékenységei: gépeket, berendezéseket összeszerel, karbantart, javít. Elektromos, pneumatikus, hidraulikus irányításokat felépít és tesztel. Mechatronikai rendszereket, gépeket programoz. Ipari gyártórendszereket, gépeket üzemeltet, karbantart. Hagyományos és CNC gépi forgácsolási feladatot végez. Kezeli és működteti a CNC-gépeket. Mechanikus, elektromechanikus méréseket végez. Dokumentálja a mérési eredményeket, számítógépes kiértékelést használ. Közreműködik a karbantartási terv kidolgozásában.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
CNC mechanikus karbantartó, Falcon technikus, gépbeállító technikus, kiszolgáló berendezés üzemeltető és karbantartó, mechanikus karbantartó.
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
Alapvető feladata az üzem energetikai hálózatának üzemeltetése, a villamosenergia-gazdálkodás nyomon követése.
Jellemző tevékenységei: a villamosenergia-gazdálkodással összefüggő méréseket elvégzi, az ehhez szükséges mérőműszereket beköti. Villamos gépek üzemi jellemzőinek mérését végzi. Áramkört tervez számítógéppel. Villamos gépeket telepít, üzembe helyez és üzemeltet. Villamos motorokkal megvalósított hajtásokat üzemeltet. Számítógépes, mikroprocesszoros, mikrokontrolleres és PLC-vel irányított berendezéseket szerel, üzemeltet.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
CNC villamos karbantartó, PLC programozó, robot karbantartó, villamos karbantartó.
A SZAKMA RÖVID ISMERTETÉSE
Az automatikai technikus feladata az automatizált gépek, berendezések és rendszerek
szerelése, üzembe helyezése, karbantartása és javítása.
Jellemző tevékenységei: automatikai berendezések, robotok üzemeltetését irányítja. Elektronikus szabályozásokat, elektronikus vezérléseket kezel, működtet. Érzékelőket, távadókat, jelátalakítókat, tápegységeket ellenőriz. Műszeres bemérést végez, dokumentációk alapján összeállítja a mérőrendszert. Gondoskodik az automatizált berendezések jó műszaki állapotáról, a folyamatos üzemeltetés feltételeiről.
A KÉPZÉS SIKERES BEFEJEZÉSÉT KÖVETŐEN AZ ALÁBBI MUNKAKÖRÖKBEN TUDUNK FOGLALKOZATNI:
Gépbeállító technikus, PLC programozó, robot karbantartó, villamos karbantartó.